Wordpress

WordPress Kurulumu ve Klasik Editör Kullanma

WordPress kurulumu konusunda geçmeden öncelikle WordPress’i anlamamız gerekmektedir. WordPress, bir içerik yönetim sistemidir. Herhangi bir kodlama bilgisine sahip olmadan görsel editörler yardımıyla içeriklerinizi oluşturmaya ve sitenizi düzenleyemeye yardımcı olur. WordPress Nedir? Ne İşe Yarar? Neler Yapılır? adlı  yazımızda sizlere genel olarak bu bilgileri paylaşmaya çalışmıştık. WordPress hakkında pek bir bilgiye sahip değilseniz öncelikle bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bir web site kurma fikriniz varsa kodlama bilgisine sahip olmadan WordPress kurulumu yaparak bu fikrinizi gerçekleştirebilirsiniz. Peki web site kurma işlemi nasıl ilerliyor? Bir web site kurmak için öncelikle Domain ve Hosting’e ihtiyacınız vardır. İster WordPress ile sitenizi hazırlayın ister kendiniz kodlayın ister farklı bir alt yapı kullanın hiç fark etmez Domain ve Hosting olmadan web site kurulamaz ve her web site için zorunludur. Bu iki ürünün tedariğini sağladıktan sonra WordPress i kurarak sitenizi hazırlamaya yönetmeye başlayabilirsiniz. WordPress ise tamamen ücretsizdir ve wordpress.org üzerinden indirilmektedir. Aşağıdaki videoyu takip ederek WordPress i kurabilir ve sitenizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

WordPress Klasik Editör’e Nasıl Geçilir?

Açık kaynaklı ve ücretsiz olarak dağıtılan WordPress, her zaman gelişen ve kendini güçlendiren bir platformdur. Yakın bir süreçte WordPress 5.0 güncellemesi ile yeni bir yazı editörüne kavuştu. Bu yazı editörü henüz kullanım kolaylığı açısından eski sürümüne göre biraz karmaşık geldiği için WordPress kullanıcıları tarafından tam olarak benimsenmedi. WordPress kurulumundan sonra sizde eğer sizde yazı editörünü değiştirmek isterseniz WordPress’in sunduğu ‘Klasik Editör’ eklentisi ile klasik yazı editöre geçiş yapabilirsiniz.

Bölüm başlıkları ve hangi sürede başladıkları:

1:00 WordPress Nasıl Kurulur?

6:50 WordPress Klasik Editör’e Nasıl Geçilir?

 

 

Not: WordPress kurulumu çok temel bir konudur. Önemli olan WordPress’i severek kullanmanız ve size sunduğunu özelliklerini öğrenmeye çalışmanız olacaktır. WordPress gerçekten eğlenerek kullanabileceğiniz bir hobiniz olabilir. İsterseniz  bir web tasarımcı olabilir, isterseniz de size yeni iş kapıları açabilir. Öğrenmeniz ve kendinizi geliştirebilirsiniz dileği ile..

Aklınıza takılan yerleri kodportali.com olarak bize yazı yorumlarından sorabilirsiniz. Kendinize iyi bakın.

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 0 Puan: 0]

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu