Dizi - FilmGündem

The Witcher Büyük Süprizlerle Geliyor

Game Of Thrones‘un 2019’da Final sezonunun çıkması ardından, dizi bütün izleyicilerini ekranları başına kilitledi, fakat dizinin bitmesi ile Fantastik Kurgu sevenler için bir dizi boşluğu oluştu.

Bu süreçte, The Witcher Dizisinin Netflix‘in sosyal medya mecralarında fragmanının yayınlanması, izleyicileri hem sevindirdi, hemde şaşırttı.

20 Aralıkta’da 8 bölüm olarak yayımlanan dizi, kitap ve oyundan uyarlamalarıyla dikkat çekti ve genel olarak beğenildi . Bir o kadarda eleştiri yağmuruna tutuldu. Netflix dizi yayımlanmadan önce aldığı kararla 2.sezonunda yayınlanmasına onay verdi.

2. Sezonda Bizi Neler Bekliyor?

İlk sezonda bulunan karmaşık zaman akışı ve bölümlerin birbirinden bağımsız oluşu, bölümler arasında tutarsızlıkların olması, büyük bir kesim tarafından beğenilmemiş, ilk sezon kötü yorumlara maruz kalmıştı.

Sosyal medyada gezen haberler ise 2.sezonda bütün taşların yerine oturucağını söylüyor… Yarım kalan olay örgüleri tamamlanacak. Gizli bağlantılar açığa çıkacak… Karakterler arasındaki ilişki kurguları geliştirilecek, kısacası izleyiciye daha zevkli bir hikaye sunulacak.

Lauren S. Hissrich’in Yaptığı Röportaj

GamesRadar‘a konuşan ve dizinin yapımcısı ve görevlilerinden olan Lauren S. Hissrich, bu haberlerin kaynağı.

Lauren S. Hissrich ayrıca, Sapkowski‘nin detaylı kurgusuyla derinleşen The Witcher kitap serisi ‘nin anlattığı hikayeler sayesinde, dizinin 7-8 sezon kadar daha süreceğini belirtti. Buda demek oluyorki uzun bir süre boyunca başka Fantastik dizi ihtiyacı duymayacağız.

Lauren S. Hissrich Açıklamasında Henry Cavill’i dizi için nasıl hazırlandığınada yer verdi.

Dizide başkarakter olan Rivyalı Geralt ‘ı canlandıran Henry Cavill, Geralt’ı izleyicilere daha iyi yansıtmak için Serinin ilk iki kitabını büyük bir dikkatle okumuş ve oyunculuğunu iyi bir şekilde yapmak için çaba sarf etmiş.

The Witcher Düşünülenden Daha Hızlı Yükseldi

Dizinin yayımlanmasından bir kaç gün sonra izlenmelerin ve diziye gösterilen ilgilinin düşünülenden fazla olduğu açıklandı. Hızlıca yükselişe geçen dizi IMBd’de en yüksek puan diziler arasına ismini yazdırdı.

The Witcher, Netflix‘de en çok izleyiciye sahip olan Stranger Things, Dark, Black Mirror gibi dizilerle başbaşa giden bir yarış halinde…

The Witcher Devamı 2.Kitaba ve Hikayeye Uygun Olarak İlerleyecek

Yapılan bir açıklamaya göre, dizi oyundan değil, daha çok kitaplardan uyarlanmaya devam edilecek. Buda sevdiğimiz ve alıştığımız hikayeyi ekranlarda göreceğimiz anlamına geliyor.

Peki sizce 2.sezon nasıl olacak, Yapılan hatalar düzeltilebilecekmi? Kopuk parçalar nasıl bağlanacak. Eleştirilerinizi Yorumlar kısmından Bizlere, Da’Polimat ekibine yollayabilirsiniz.

The Witcher Fragman Linki;https://youtu.be/sqTeQ6pVGKQ

DİĞER MAKALELERİMİZ

Yeni Otomobil Gururla Sunar! /yerli-otomobil-gururla-sunar/

Mount&Blade II : BannerLord Sistem gereksinimleri!/bannerlord-sistemgereksinimleri/

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 5 Puan: 5]
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı