Oyun

Steam Yeni Arayüz ve Özelliklerini Sundu!

Oyuncular arasında en popüler dijital oyun platformu olan Steam, zamanın gerisinde kalmamayı aklına geçiren bir teknik uygulamayı esas alıyor. Oyunculara yardımcı olmak ve rakiplerine çalım atmak tabiriyle aralarından sıyrılıyor.Zirvede kalmak amacıyla kendini yenilemiş durumda.Platformu geliştiren ekip birbirini takip eden yeni özellikler ekliyor.Pazarlama ekibi de azıcık ucundan tabiriyle indirim sıklığını arttırmış biçimdedir.

Steam-Yeni Arayüz Güncellemesi

Valve’ın oyun platformu olan Steam üzerinde yaptığı en güncel değişikliklerden ilki arayüz yenilenmesi oldu.

Yenilenen tasarım ile Steam oyunların sayfalarını şahsileştirmeye yöneliyor.Bu sayfa, kullanıcının kendi oyun deneyimini yansıtacak. Detaylar ve oyunların güncellemeleri-yenilikleri bulunuyor .Valve’a göre yeni tasarım , “Daha verimli ve daha iyi bir uyuma sahip”.

Steam ==>Remote Play Together<==

Valve’ın yaptığı en güncel değişikliklerden ikinci olarak ise “Remote Play Together” adlı özelliği .Steam “Remote Play Together” ile online altyapıya sahip olmayan oyunlara destek amacı benimsenmiştir.Oyunculara kaynaşma , beraber oynama vb. amacıyla yeni bir özellik sunmuştur. Remote Play Together yardımıyla sadece tek bir oyuncunun oyunu yüklemesi ve çalıştırması yeterlidir. Daha sonra en fazla dört kişiye kadar belirlenmiştir.Ancak daha hızlı bağlantı varsa daha fazla oyuncu hemen oyuna katılıp eğlenmeye başlayabilir. Valve’ın getirdiği yeni özelliklerin oyuncu topluluğunu geliştirmek ve arttırmak misyonuyla ilerlemesi oyuncu topluluğunu memnun etmiştir.

Peki Remote Play Together oyuncularda nasıl bir etki bıraktı ?

Oyunlar ve oyuncular arasında uzun ve eski bir bağ vardır.Her oyun kendi içinde doğar , büyür , gelişir ve zaman geçtikçe yaşlanmaya(eskimeye) en sonunda oyuncuların gözünde yiter.Tıpkı bir insan yaşamının sırası gibi belirli bir düzlemdedir.Her oyunun onu oynayan oyuncuyla arasında bir bağ ve bu bağın ispatı olan bir hikayesi vardır.Örneğin: Tetris denince müziğiyle ve oynanışıyla bir 90’lar havası sarar ortalığı.Tetris vb. ata oyunlarla çocukluğunu geçirmiş bireylerin şimdiki oyuncu neslini getireceğinin ilk işaretidir..Tetris adını duyduğumuzda aklımızda şu cümleler canlanır.

“Ne günlerdi be” – “Eski oyunculardan kim kaldı ” – “Nerede o eski günler ” işte bu cümleler oyun ve oyuncunun bağını açıklar.Halbuki bu cümlelerde söyleyenin yaşı mantıklı bir bağlamda değildi ancak oyunun etkisi böyle güzel anılar yaşattı.

2000’lerde çocukluğunu yaşamış olan çoğu fert , oyunların gelişimiyle Atari, PlayStation vb. eski kuşak konsollarda; yarıştığı, turnuvalar düzenlediği ve geç saatlere kadar süren arkadaşlarıyla oyun eğlencesini anımsar ve özler.Ne yazık ki çağımızın oyun anlayışı değişmiştir ve ekseriyetle CO-OP eğlence üzerine kurulmuyor.İşte bu duyguyu ve böyle sıcak ortamları yeni nesile aşılamak için Valve Remote Play Together özelliğini getirdi. Bu yenilik oyuncularda oldukça ilgi uyandırdı.

Steam Fiyatı 31 TL Olan Company of Heroes 2 Ücretsiz Oldu! Adlı yazımızı okumak için ==>

Daha geniş çaplı ve bilgi için ==> https://www.webtekno.com/steamde-remote-play-indirimleri-h80207.html

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 3 Puan: 5]
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı