HaberOyun

Steam Ödülleri/2019 Kazanan Oyunlar

Steam topluluğunun kararıyla, 2019’un son günlerinde sonuçları açıklanan Steam Ödülleri karşınızda.

Bakalım 2019 Yılı Oyun Piyasasına yeni çıkan oyun eserleri ve geçmiş oyunlar arasındaki oy kapışması sonucu, oyuncuların gözündeki düşünceler sonucuyla birleşince nasıl bir tablo ortaya çıktı.

Yılın Oyunu/2019

Kazanan Oyun: Sekiro: Shadows Die Twice En İyi Aksiyon-Macera Oyunu/Game Awards 2019

Sekiro : Shadows Die Twice

Sekiro : Shadows Die Twice oyuncuların gözünde gerçekten olumlu etkiler bırakarak bu ödülü kazanmayı başarmıştır. Oyun; aksiyon yönünden eşsiz ve başarılı bir çalışma sonucu oluşmuş , savaş karmaşık çarpışmalar-gizlilik esaslı kısımlar ve gümbür gümbür tabiriyle parçalayarak oluşan bir profesyonel savaş olanağı sunuyor.Kendi oyuncu yeteneklerinizi ve reflekslerinizi test edeceğiniz zorlu bölüm katmanları içererek oyun zevkinizi doruklara çıkarabilecek olarak hazırlanmış. Bu özelliklerin dış çeperi ve bir yönden damar kısmı dediğimiz hikaye konusuna değinirsek, hikaye kısmı zengin ve etkileyici şekilde karşımıza çıkıyor. Doğu konulu esas alınmış ve “Ninja-Suikasçi-Samuray” gibi antik bilim kurgu özellikleri sunuyor.

Steam 2019 Yılın Oyunu Ödül Sahibi ^

Yılın VR Oyunu/2019

Kazanan Oyun: Beat Saber Yılın VR Oyun/Game Awards 2019

Beat Saber

Beat Saber -VR- türündeki çoğu oyundan daha güçlü bir bakış açısıyla öne çıkmış ve oyuncuların üzerinde yüksek oranda olumlu bir etki bırakmıştır. Oyun ritim ve müziğe dayalı ayrıca kullanıcının cihazla beraber yaptığı simetrik hareketlerin senkron olarak birleşmesi sonucu akıcı ve ritmik bir oynanış sunmaktadır. Bu nedenler ve tabi kide Steam Oyun Topluluğu’nun oyları sonucu 2019 Yılın VR oyunu ödülünü almıştır.

Yılın Aşk İle Devam Ettirilen Oyunu/2019

Kazanan Oyun: Grand Theft Auto V Yılın Aşk İle Devam Ettirilen Oyunu/Game Awards 2019

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V kısa tabirimizle “GTA 5” kendisinden önceki oyunlarla hayatımızın bir parçası olmuş ve sıra halinde devam eden “GTA” serilerinden şuan ki son çıkan oyun diyebiliriz. Oyun kendisinden önceki oyunların gelişmiş versiyonu halinde, gerçekten harika görsel manzaralar bulabileceğiniz bir açık dünya’ya ve eğlenceyi doruklara çıkartacak bir aksiyona sahip. Bu özellikler ve daha da ötesi özellikler sayesinden Steam topluluğun gözünde 1. olarak kazandığı kategorinin kazananı oldu.

Yılın Arkadaşlarla Daha Zevkli Oyunu/2019

Kazanan Oyun: DayZ Yılın Arkadaşlarla Daha Zevkli Oyunu/Game Awards 2019

DayZ

DayZ adından da anlaşılacağı gibi zombi temalı bir oyun halinde yer almaktadır. Ancak oyun zombi teması üzerine; açık dünya, hayatta kalma,çok oyunculu ve daha fazla özelliklerin yer aldığı bir yapıyla kendini sevdiren en önemlisi arkadaşlarınızla beraber oynarken uzun zamanlar geçirip sıkılmadan oynayabileceğiniz bir oyun olarak tasarlanmış haldedir. Oyun formülleşmiş bir şekildedir “Zombi + Açık Dünya + Açlık Oyunları Tarzı = DayZ” halinde piyasada başarılı bir oyun olmuştur. Bu özelliklerle “Yılın Arkadaşlarla Daha Zevkli Oyunu/2019” kategorisinde oylama sonucuyla kazanan oyun olmuştur.

Yılın En Yenilikçi Oynanışa Sahip Oyunu/2019

Kazanan Oyun: My Friend Pedro Yılın En Yenilikçi Oynanışa Sahip Oyunu/Game Awards 2019

My Friend Pedro

My Friend Pedro birinci elden oynanışı yapılınca ve araştırılınca şaşırtacak ve ilgi çekecek bir oyun olarak Steam’de yer alan çok farklı bir içeriğe sahip bir oyun. Eğlence açısından yüksek ve farklı oyun türlerinden birer parça alınarak değişik bir karışım halinde sunulmaktadır. İlk başladığınızda garipseyip daha sonra alışacağınız ve seveceğiniz bir oyun haline gelebilecek bir olanakta “Steam Kütüphanenizde” yer almış olacaktır.

Yılın En Zengin Hikaye’ye Sahip Oyunu/2019

Kazanan Oyun: A Plague Tale: Innocence Yılın En Zengin Hikaye’ye Sahip Oyunu/Game Awards 2019

A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale: Innocence, ilk başta garip bir oyun gözüyle bakılması yüksek olanaklı bir içerik. Oyunu oynamak isteyenlerde bir ön yargı bırakabilir yada oynamak isteyen kişi oyunu garipseyip öncelikle oynanış videolarını izleyebilir. Ancak bence spoiler yemek istemiyorsanız bu seçenek hoşunuza gitmeyecektir. Çünkü; bu oyunun en büyük özelliği zengin ve güçlü hikayesi, bu hikaye izlediğiniz çoğu diziden ve filmden daha yüksek bir etkileme oranına sahip.Etkileyiciliği ile en ön planda olup ilgi çekmiş bir oyun olarak “Steam Ödülleri/2019’da ” yer alarak aday olduğu kategorisinde “Kazanan Oyun” olmuştur.

Yılın En Kötü Olunan Oyunu/2019

Kazanan Oyun: Mortal Kombat 11 Yılın En Kötü Olunan Oyunu/Game Awards 2019

Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11, “Mortal Kombat” serisinin ilk oyundan itibaren geliştirilmiş şimdilik son oyunu. İz bırakan serideki yeni geliştirmeler ile Mortal Kombat 11 farklı yetenek stillerine ve çok geniş bir karakter rotasyonuna sahip halde bizi karşılıyor. Ancak “Mortal Kombat” oyunları, aynı tür oyunları kazanmak ve başarılı olmak için aşırı fazla emek ve çaba istiyor. Mekanik , hız , refleks , ezber gücü (kombolar için) vb. bir açıdan oyun, gelişmiş bir oyuncunun özelliklerini arıyor. Tabi oyuncular bunları yapana kadar bilgisayarı , monitörü , ve oynarken etraflarında bulunan cisimleri zarar verip parçalayınca işte oyunda sayılan onca gelişme geçersiz ve ilk günden oyunda kötü olmuş durumda bulunuyorsunuz.

Yılın Üstün Görsel Stil Oyunu/2019

Yılın Oyunu: GRIS Yılın Üstün Görsel Stil Oyunu/Game Awards 2019

GRIS

“GRIS” adı gerçekten farklı ve duyunca “gerçekten böyle bir oyun var mı ? ” gibi sorular akla geliyor. Aslında sadece altyapı bazında oyun olarak yer alıyor. Daha çok bir sanat dünyasının kapısı halinde ve başlanıldığında dünyanın içinde dolaşıp , bir tablo hissi ve bir film heyecanı aşılıyor. Oyun 2D oynanış bakış açısıyla , sakinleştirici ve dinlendirici müzikleriyle , en önemlisi ustaca çizimlerle ve sanatsal görselleştirmelerle, bulmaca temalı ve atmosferik bir bütün halinde içerik olarak yer alıyor. Böylece “GRIS” Yılın Üstün Görsel Stil Oyunu/2019 kategorisinde kazanan oyun olmuştur.

Son kazanan oyunumuzla birlikte Steam Ödülleri-2019 son bulmuştur. Önümüzdeki Steam Ödülleri 2020/20.. yılları boyunca oyun firmalarının bize sunduğu nasıl oyunlar olacak merakla beklemekte ve size Oyun Dünya’sı ile güzel yıllar diliyorum.

Aşağıdaki bağlantılardan diğer yazılarımızı okuyabilir bilgi ufuğunun yolcularından biri olabilirsiniz.

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 2 Puan: 5]
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı