BilgisayarOyun

Resident Evil 3: Nemesis geri mi dönüyor?

2019’un ilk döneminde çıkan ve 4 milyondan fazla kopya satan Resident Evil 2: Remake Capcom’un retro aşkını göklere çıkarmasının ardından serinin yine efsanelerinden Resident Evil 3: Nemesis için Capcom kolları sıvadı.
Gözlerimiz kana kulaklarımız ise STARRRRRSSSS sesine tekrardan kavuşacak sanırım. S.T.A.R.S üyesi olan Jill Valentine reisi kontrol edip bol bol korkacağımız oyun 2020 senesi içerisinde gelmesi bekleniyor.

Bu haber nereden çıktı diyorsanız Ocak 2019’da EvilVR adlı Twitter kullanıcısının, “Benden duymuş olmayın ama Resident Evil 8 falan yok Resident Evil 3: Nemesis gelecek hazır olun.

Kastederek attığı Twitin aslı:

Also heard that Capcom will not launch #RE8 before launching #RE3Remake. No words if #RECV is even considered to be remade. Fans should also expect that Capcom has no interest in remaking or even retconning #RE4#RE5 & #RE6. Two games are being focused on are 3 Remake & 8.

Peki ama neden mi şimdi bunu bir haber yapıyoruz sebebi Spawn Wave adlı ”Oyunları şirketler duyurmaz biz onlardan önce duyururuz.” Vizyonuna sahip George R. R. Martin abimizin mitolojisini yazacağı Elden Ring adlı oyunu da sızdıran bu YouTube kanalının yaptığı videodan:

Şimdi Capcom bizlere çok büyük bir sürpriz yapmazsa (ki ortam çalkalanıyor ne olur yapmasınlar🙏🙏🙏) Nemesis denilen melanet mahlukatı tekrardan göreceğiz. Peki ya bu lanet zımba kafalı yaratık aslında ne onu inceleyelim:

Nemesis

Nemesis, kafasına zımba makinası boşaltılmış 2.22 metre zebellah gibi bir boyu olan lanet bir humanoid biyoorganik silah. Size doğru yaklaştığında diz çöküp bildiğiniz tüm duaları okumanızı tavsiye ederim çünkü çoğu zaman tahtalıköyü boyluyorsunuz.

Kendileri ismini Antik Yunan’da ilahi ceza ve intikam tanrıçası olan Nemesis hanımefendiden almaktadırlar. Meşur Umbrella şirketimiz Nemesis’i T-tip Nemesis olarak tanımlıyor ve T-virüsü ile haşir neşir edilen bireyin spesifik emirler gerçekleştirebilmesi için genetiğini değiştirip bir psikopat tasarlıyor. Nemesis’in görev tanımında ise en başta gelen şey şu R.P.D özel kuvvetler timi olan S.T.A.R.S‘ın hayatta kalan ajanlarını bul ve olabilecek en acılı şekilde infaz et.

Oyuncuları o kadar korkut ki senin korkundan uyku uyuyamasınlar, psikolojileri bozulsun. (Şaka falan değil çocukken psikolojimi bozmuştu.)

Yeri gelmişken Nemesis’i Tyrantlarla karıştırmamak lazım Tyrantlar Umbrella şirketinin süper-askerlerin aksine tuzak kurabilir, uzaktan yönetilebilir ve etrafa dehşet saçarken Umbrella şirketi için görüntü alabilir. Artı olarak Tyrant sınıfının bir kolunda minigun, diğer kolunda roket atar yok.

Peki ya siz 21 sene sonra bu oyunu tekrardan görmek ve oynamak istiyor musunuz?

(bknz: /resident-evil2-remake/ )

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 4 Puan: 5]
Etiketler

Batuhan Aydın

MERHABA BEN BATUHAN AYDIN    

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı