Oyun

RDR2 Gerçekten Çalışmıyor Mu?

Bildiğiniz üzere Red Dead Redemption 2 kasım ayının 5. günü Rockstar Launcher’da ve Epic Games Launcher’da yerini aldı. Fakat bazı insanlar Online’a ve hatta oyuna bile giriş yapamıyormuş. Bu sorunu dillendirmek istedim.

Red Dead Redemption 2 gerçekten (özellikle konsollar için) çok sükse yapmış bir oyun ve sürüsüne bereket ödülleri de mevcut. Fakat bu oyunun bilgisayar tarafında performans olarak hiçbir optimizasyon sorunu olmasa da çalışma, sunucu ve launcher ile ilgili bir çok sorunu varmış, ki bu Rockstar gibi büyük bir firmanın yakında çözeceğine emin olduğum bir sorun. Küçük yamalar getirerek düzeltecektir. Online’a girememek ise genelde sunucunun kötülüğünden. bir GTA V vakası daha işte, biliyorsunuz.

Rockstar Games‘in Destek için olan resmi Twitter sayfasında bu konu ile ilgili bir twit bile atmış. Sürücülerinizi güncellemenizi ve oyunu yönetici olarak çalıştırmanızı istiyorlar. (O twiti görmek için tıklayabilirsin)

Buna rağmen çalıştıramayan bir kitle de mevcut. Reddit’te bir topluluk bu konu üzerinde duruyor ve sorunları çözmeye çalışıyor. Eğer çözüm bulamazsanız Reddit’teki topluluğa göz atabilirsiniz, onların birçoğu orada çözümü bulmuş. (Tıklayıp Reddit’teki çözüm linkine gidebilirsin.)

Yazarınızın Yorumu

Ben çok şaşırmadım, özellikle Online mevzusuna. GTA V’de de yaptıkları gibi server parasından kısıyorlar galiba. Bunun başka açıklaması olamaz. Sunucularından birini benim bilgisayardan ayarlasalar daha işlevli olacağına eminim. Bu tatavayı bir türlü çözemedi Rockstar.

Performans ve optimize konusuna dönersek, her zaman Rockstar’ın oyunlarında böyle oluyor, ama hak veriyorum. Sonuçta Rockstar her zaman en üst seviyede oyunlar yapan bir firma ve oyun ne kadar büyürse hatalar da onun peşinden geliyor. Bu oyunu tekrarlıyorum ama GTA V’de de birçok insan Social Club problemi çekiyordu. GTA V sorunlarının ardı kesilmedi ve üstüne Read Dead Redemption 2’de başladı. Rockstar bu “hatasız oyun olmaz” tutumundan hızlıca vazgeçmesi gerektiğinin farkında olduğuna eminim. Çünkü bu gidişle oyuncu ve hayran kaybedecekleri şüphesiz bir gerçek.

Velhasıl kelam cümlelerimi toparlamam gerekirse, Red Dead Redemption 2 gerçekten harikulade bir oyun fakat görünen o ki oyun içi hatalarla olmasa da, launcherda ve sürücülerle olan çakışması yüzünden açması, kurması ve indirmesi (özellikle bizim ülkemizin internet hızını baz alırsak) zahmet veren bir oyun. Ama uğraştığınıza değeceği de bariz.

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 6 Puan: 5]
Etiketler

Emir Erdem

18 yaşında, eğlenmeyi seven, oyun ve teknoloji sektörüne tutku besleyen yazarınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı