MobilOyun

PUBG Mobile Oyununa Türk Silahlı Kuvvetlerinden Uyarı!

Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK), PUBG Mobile hakkında önemli bir uyarı yayınladı! Uyarının nedeni ve içeriği TSK’ya ait bilgilerin PKK/YPG’li teroristlere bilgi sızdırılması olarak biliniyor. İşte tüm detaylar.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden PUBG Mobile uyarısı!

Mobil dünyayı kasıp kavuran, son dönemin en popüler mobil oyunu PUBG Mobile, bizlere sesli ve yazılı iletişim sağlayan oyunlardan biri. TSK uzun süren bir araştırma ile sesli iletişim üzerinden askerlerden istihbarat elde etmeye çalışan kişileri afişe etti. İddialara göre öncelikle iyi bir sohbet kuran terorist oyuncular sonrasında arkadaşlık isteği yollayıp sürekli oyunda bulunuyorlar ve bilgi elde etmeye çalışıyorlar. Türk Silahlı Kuvvetleri araştırmasının sonucu askerleri oyun içi iletişimde daha dikkatli olmaları konusunda uyardı!

PUBG MOBİLE GÖRSEL

Askerler PUBG Mobile’a nasıl erişiyor?

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev yapan er veya erbaşlar herhangi bir istihbarat sızıntısı olmaması için akıllı telefon bulunduramıyorlar. Basit özelliklere sahip telefonları Mehmetçik kışlada belirli saatler ve belirli koşullarda kullanabiliyor. Telefonların içerisinde ise sadece AskerCell hatlarına yer verilebiliyor. AskerCell hattı ise toplamda 7 adet numara bünyesinde bulundurabiliyor.

PUBG Mobile ne gibi tehlikeleri beraberinde getiriyor?

Sesli iletişim oyunun içinde güzel bir iletişim tekniği fakat tanımadığınız insanlarla oynarken sizleri tedirgin ediyor olabilir. Oyunun kadın kitlesi yüksek oranlara sahip. Peki sesli iletişim taciz olaylarını beraberinde getiriyor olabilir mi? Sizce sesli iletişim güvenli bir yöntem mi?

Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın. -Kodportali.com Ekibi
Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 0 Puan: 0]
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu