Dizi - FilmSosyal Medya

Netflix Zam Yapıyor! İşte Fiyatlar!

Netflix, Türkiye’ye özel servis fiyatlarına zam uyguladığını duyurdu.

Netflix, Türkiye’de en popüler çevrimiçi dizi, film yayın servisi. Özellikle yeni başlayan Türklere özgü Hakan: Muhafız‘dan sonra servise olan ilgi daha da arttı. Türk yapımlarının da vizyona girmesinin ardından fiyatlarını oldukça uygun tutan Netflix yeni fiyat politikasını teste tabi tuttu. Zam konusunda bilgi toplama amaçlı yaptığı çalışmalarda platform olumlu tepkiler alamadı tabi. Belki istenenin aksine yeni fiyatları gören test kullanıcıları üyeliğini iptal ettirme seçeneğinde bile bulunmuş olabilir. Test sırasında herkes için farklı fiyatlar deneyen şirket ile ilgili açıklamalar aşağıda!

Netflix’in Türkiye için belirlediği eski fiyatlarının listesi;

  • Temel: 15,99 TL
  • Standart: 27,99 TL
  • Özel: 39,99 TL

Netflix Zamsız Fiyat!

Ve işte Türkiye için belirlediği yeni fiyatlarının listesi;

Netflix Türkiye Zam1 Netflix Türkiye Zam2

Gördüğünüz üzere test kullanıcıları farklı fiyatlarla karşılaştılar! Temel fiyatının değişmeyip Standart ve Özel paketlerin fiyatının değiştiği ücretlendirmenin doğru olduğu söyleniyor. Fakat Temel fiyatı 19,99 TL olan fiyat politikası da cep yakmayacak gibi duruyor. Fakat zam zamdır ve kullanıcıları rahatsız eder.

Zam Ne Zaman Uygulanacak?

Buna dair pek bir bilgi yok fakat test kullanıcıları 4 Nisan 2019 tarihini yeni fiyat politikalarının üst kısmında gördüklerini söylüyorlar. Tahmini olarak düşündüğümüzde mantıklı bir zamanlama olduğu aşikar. Konuyla alakalı Netflix‘ten bir açıklama bekliyoruz!

Konuyla Alakalı Şirketin Açıklaması Şöyle;

“Kullanıcılarımızın Netflix’e verdiği önemi daha iyi anlamak için farklı fiyat politikaları test ediyoruz. Bu testler herkese açık olmamakla birlikte, görülen fiyatları hiçbir zaman uygulamayabiliriz. Amacımız, Netflix üyelik fiyatları politikasının kullanıcılarının memnun olmasından emin olmak.”

 

Netflix’in yeni fiyat politikası hakkında ne düşünüyorsunuz bizimle belirtmeyi unutmayın. -Kodportali.com Ekibi

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 0 Puan: 0]
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu