MobilOyunYazılım

Mobil Uygulama Sektöründe Gelir | Kazanç

Arkadaşlar hepimizin bildiği üzere yazılım sektörü çok hızlı gelişiyor ve büyüyor. Dünyadaki en zengin 10 listesine baktığımızda rahatlıkla içlerinden en az 2 tanesinin zenginliğini tamamen yazılım projelerinden aldığını söyleyebiliriz. (Ana fikir: Yazılımda para var) Dolayısıyla yazılım projelerinin yüksek getirisi nedeniyle herkes kullandığı uygulamanın ne kadar kazandığını merak ediyor. (e tabii doğal hak bu) Bendeniz ise bugün sizlere bu uygulamalar ve gelir lerini derlediğim bir yazı hazırlama kararı aldım dilerseniz buyurun uygulamalara geçelim.


Candy Crush Saga

Günlük 14.2 k gibi bir sayıya yakın yeni indirmeler alan işlevini aşağı yukarı hepimizin bildiği için anlatma gereği duymadığım bu oyunun günlük net karı 1.489.121 dolar (yazıyla 1 milyon dört yüz seksen dokuz bin yüz yirmi bir) olduğu için en fazla kazanan mobil oyun ödülüne de sahip kendisi.


Mobile Fortnite

Aynı zamanda en fazla kazanan 2. oyun olan ve bilgisayar, konsol platformlarında da çok büyük ses getirmiş fortnite adlı oyunun mobil versiyonu. Günlük net karı tamı tamına 1.444.447 dolar. (yazıyla bir milyon dört yüz kırk dört bin dört yüz kırk yedi)  ayrıca günlük 14.306 yeni indirme alıyor.


Clash of Clans

Özellikle 7-15 yaş aralığı arasındaki kesime hitap eden bu oyunu hepimiz bir yerlerden tanıyoruz az çok. Günlük net karı 1.142.007 dolar olan bu oyun her gün 16.266 yeni indirme alıyor.

Evet arkadaşlar sizlere bu yazıda 3 tane mobil oyun ve gelirlerini sundum. Bu yazı sayesinde mobil uygulama sektörü ve gelir konusuna dair az çok bir bilgi edindi iseniz ne mutlu bana. Eğer bu yazımı beğendiyseniz bu yazıda hoşunuza gidebilir:

https://www.kodportali.com/genel/bilisim-alanindaki-en-populer-meslekler/

Daha detaylı bilgi için verileri edindiğim şu siteye de bakabilirsiniz:

https://thinkgaming.com/app-sales-data/

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 0 Puan: 0]
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı !

Reklam engelleyiciyi kapatarak bize destek olabilirsiniz..