SEO

Minecraft, Nvidia RTX ekran kartları için ışın izleme özelliğine sahip olacak

Minecraft , Nvidia RTX kart kullanan tüm oyuncular için gerçek zamanlı ışın izleme desteği sayesinde büyük bir grafik değişikliğine el atmaya başlamak üzere. Microsoft ve Nvidia, pazartesi sabahın erken saatlerinde Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen Gamescom fuarında ortak bir açıklama yaptılar. Işın izleme desteği, PC’de oynayan tüm Minecraft kullanıcıları için ücretsiz bir güncelleme olarak ulaşacaktır.

Microsoft’un Minecraft’ın yaratıcı direktörü Saxs Persson “ yeni Minecraft hakkındaki düşüncelerimizin merkezinde ışın izleme teknolojisi oturuyor ” dedi. “GeForce RTX, Minecraft dünyasına yepyeni bir his veriyor. Normal Minecraft’ta , bir altın blok sadece sarı görünür, ancak ışın izleme açıkken, speküler vurguyu görüyorsunuz, yansımayı görüyorsunuz, hatta yansıyan bir kalabalığı bile görebiliyorsunuz. ”

Minecraftrtx

Işın izleme genellikle, bir sahnede ışığın işleyiş şeklini ve diğer nesnelerle etkileşime girerek daha gerçekçi gölgeler ve yansımalara neden olan farklı yolları daha ayrıntılı olarak göstererek sanal sahnenin gerçekçiliğini artırır.

Bu durumda, Microsoft ve Nvidia, yol izleme olarak bilinen belirli bir ışın izleme tekniği gerçekleştirdiklerini söylüyor. “Yol izleme, ışığın bir sahne boyunca nasıl taşındığını simüle eder. Hibrit renderleyiciler kullanılarak ayrı ayrı uygulanan birçok farklı efekt tipi için aydınlatma hesaplamaları için birleşik bir model sunuyor ”dedi.

Işın izlemesi sayesinde Minecraft’a gelen bazı grafiksel gelişmeler , güneşten doğrudan aydınlatma, daha gerçekçi gölgeler, su gibi yansıma ve kırılma efektleri ile saydam malzemeleri içerir. Microsoft ve Nvidia ray-tracing güncelleme için bir çıkış tarihi belli değil. Kesin bilinen ise RTX  grafik kartı kullanan herkes bu güncellemeye sahip olacak.

 

Detazlı bilgi için Nvidia’nın sitesine göz atmayı unutmayın…

 

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz diğer yazılarımızıda buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 

 

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 0 Puan: 0]
Etiketler

Enes Alğan

Merhaba, Ben Enes Alğan.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı