MobilOyun

İşte Karşınızda Sky: Children of the Light!

Öncelikle bunun bir reklam olmadığını belirtmek isterim. Bu oyun tamamiyle yazarınızın önerisidir. Ben mobil oyunlara önyargıyla, dalga geçerek bakan bir insandım. (Ki hala dalga geçiyorum, bu oyun bir istisna) Sonrasındaysa bu oyunla karşılaştım. Sky: Children of the Light. İndirdiğim günün sonrası 2 gün boyunca başından kalkamadım ve hikayesini bitirdim. Peki ya nedir bu Sky: Children of the Light?

Öncelikle Sky, size diğer mobil oyunların çoğunun vadetmediği hisler ve diğer oyuncularla etkileşim sunuyor, ki size yaşatacağı his gibi bu da tarifsiz. Journey adlı oyunu biliyorsunuzdur, onu düşünün ama mobilde ve çok oyunculu. (Ki zaten aynı yapımcının elinden çıkmış bir oyun) Sky şu an sadece iOS için oynanabilir durumda fakat çok yakında Android için de çıkışını verecek. (Sonrasındaysa konsollara da çıkacağı yazıyor şirketin internet sitesinde.) Merak etmeyin, oyun pay to win değil. (Para vererek diğer oyuncuların önüne geçmenize imkan tanıyan sisteme verilen ad) Çünkü bize bir hikaye anlatılıyor, mekanı, evreni keşfetmemiz isteniyor. Sizi özgür bırakan bir mobil oyun düşünün. Gerçekten özgür bırakan. Diğer oyuncular arasında rekabette değilsiniz. El ele tutuşup gidebiliyorsunuz bile, ki oyunu izlemek bile çok haz veriyor. Abarttığımı düşünüyor olabilirsiniz, ama şans verirseniz bana teşekkür edeceğinizi, anlattıklarımın ne kadar az olduğunu göreceksiniz.

Hikaye İçin Dile İhtiyaç Duymuyor!

Oyunun başka bir iyiliğiyse sadece ilk 1 dakikasında dil bilmeniz gerekiyor, bilmeseniz de çok şey kaybetmiyorsunuz çünkü zaten atmosferi size olanı özetliyor. Türünün ilk ve tek örneği olan bu mobil oyun, sizin mobil oyunlara olan bakışınızı çok yüksek ihtimal değiştirecek, benden söylemesi. Hikayesini anlatmam mümkün değil fakat finalinin çok etkileyici olduğuna emin olabilirsiniz. Notumu vereyim, oyunda da çok söz etse de kulaklıksız oynarsanız oyuna ihanet etmiş olursunuz. Sesler, müzikler üzerinde çok çalışıldığı o kadar belli, o kadar bariz ki kelimeler yetersiz kalıyor. Bir çok bilgisayar oyunu bu seviyeye ulaşamıyor bile.

Oyun Thatgamecompany tarafından (Evet isimleri böyle yazılıyor beni hor görmeyin) yapılmış, grafikleri çok tatlı ve net olan oyunumda bir an bile pişman olmadım. Oyunda sizi tek üzen şey arkadaş olduğunuz kişinin oyunu açmayışı oluyor, birlikte gezmesi o kadar zevkli. Oyunu Enis Kirazoğlu’nun Witcher 3’ü övmesi gibi Sky’ı övmemi okumayın artık, gidip oynayın. Pişman olmayacaksınız.

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 2 Puan: 5]
Etiketler

Emir Erdem

18 yaşında, eğlenmeyi seven, oyun ve teknoloji sektörüne tutku besleyen yazarınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı