MobilYazılım

iOS işletim sisteminin Android’e göre avantajları

Şimdiden “Applecımısın len ehehqe” tayfasına duyurayım sonraki yazım Android işletim sisteminin iOS ‘a karşı avantajları olacak.

Bu iki işletim sistemi sürekli kıyaslanan çoğu kişiye göre tartışıldığında içinden çıkılamayacak bir hal alan konulardan biridir. İki bölüm halinde önce iOS işletim sisteminin Android işletim sistemine karşı avantajları daha sonra ise Android işletim sisteminin iOS işletim sistemine karşı avantajlarını inceleyeceğiz. Bu bölümde başlıkta gördüğünüz üzere iOS>Android bakışı yapacağız. Size özellikleri maddeler halinde sıralamak istedim. Hadi gelin incelemeye başlayalım.


  • iOS işletim sistemi Android işletim sistemine göre kesinlikle daha stabil çalışmaktadır. Kasma ve donma nadir görülür.Tabii bazı güncellemelerle durum değişebiliyor.
  • Yalnızca iPhone telefonlarda kullanılan bir işletim sistemi. Ee bu durum da iOS’un çok aşırı efsanevi güzel bir şekilde optimize edilmiş olması demek. iPhone 5 model telefonlar dahi oyun konusunda çok güzel performans sağlamaktadır. (Şarj konusunu katmazsak tabii…)
  • Virüsler konusunda dikkat etmenize bile gerek yoktur çünkü çok güvenlidir. (Selena Gomez olaylarına girmeyelim)
  • Güncelleme konusunda Apple sizi en az 5 yıl yarı yol da bırakmayacaktır.
  • Android işletim sisteminin 2 GB ram ile ulaşabildiği performansa 1 GB ram ile kolayca çıkabilmektedir.
  • iMessage cidden iyi bir mesajlaşma uygulaması. iOS sayesinde sahip olduğunuz her Apple marka cihazdan yönetilebilen uygulamadan iPhone cihazınızda yarım bıraktığınız sohbetinize iPad cihazınızdan devam edebilirsiniz. Mesajlaşma kısmından yollayabileceğiniz çıkartmalar vs. de epey hoş görünüyor.
  • AppStore içerik kalitesi kesinlikle Google Play Store içeriklerinin kalitesinden daha fazla.
Image result for iOS

Android işletim sistemini merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

iOS işletim sistemini merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 0 Puan: 0]
Etiketler

Enes Alğan

Merhaba, Ben Enes Alğan.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı !

Reklam engelleyiciyi kapatarak bize destek olabilirsiniz..