Oyun

GTA 6 ‘nın yapım aşaması başlamış olabilir mi?

Rockstar Games, verdiği bir iş ilanında, yeni nesil konsollar için açık dünya animasyon sistemi programcısı aradığı ortaya çıktı. Bu da akıllara “GTA 6 mı çıkıyor?” sorusunu getirdi.

Rockstar Games, 17 Eylül 2013 tarihinde GTA 5’i yayınlamıştı. Büyük başarı elde edip tarihin en çok satan video oyunu oldu. GTA 5’in bu kadar başarılı olması ve online modu yüzünden aktif bir oyuncu kitlesine sahip olmasından dolayı GTA 6 ’nın gecikmesine neden oldu.

Akıllarda her zaman GTA 6’nın ne zaman çıkacağı sorusu vardı ve bu soru hala belirsizliğini koruyor. Fakat geçtiğimiz günlerde Rockstar Games bir iş ilanı verdi. İlanın içeriğinde yeni nesil konsollar için açık dünya animasyon sistemi programcısı aradığını açıkladı. Bu iş ilanı da akıllara GTA 6’nın yapım aşamasına başlandığını getirdi. Çünkü en son Red Dead Redemption’ın PC versiyonunu çıkaran Rockstar Games’in bir sonraki planının GTA 6 olması bekleniyor. Fakat hala yüksek satışlar gerçekleştiren ve büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan GTA 5, bu oyunun gecikmesindeki en büyük sebep.

GTA V, resmi rakamlara göre 115 milyon sattı ve hala satmaya devam edecek gibi görünüyor. Bunun nedeni online modunun çok aktif bir oyuncu kitlesine sahip olmasından kaynaklanıyor.

Rockstar Games’in bir sonraki hedefinin GTA 6 olması bekleniyor. İlanın içeriğinde yer aldığı gibi oyunun yeni nesil konsollara göre çıkarılması bekleniyor. O yüzden GTA 6’nın gecikmesinin 2 ana sebebi var :

1 – GTA 5’in hala güncel bir oyun olup satışlarına devam etmesi

2 – GTA 6’nın yeni nesil konsollara çıkacak olması

Şu anlık herhangi bir tahminde bulunmak çok zor fakat şunu rahatlıkla söylebiliriz, GTA 6 yakın bir tarihte çıkmayacak.

Riot Games’in Yeni Girişimleri

Mount and Blade II : Bannerlord’un Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 8 Puan: 5]
Etiketler

Can Yusuf Cüüt

Öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar, ben Dj Beter.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı