Kategorisiz

Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz Bir Dizi : Battlestar Galactica

Benimde yeni keşfetmiş olduğum diziler olduğunu fark ettiğimde, bunlardan biri olan Battlestar Galactica’yı sizlere tanıtmak istedim. Umarım tanıtımım sizleri mutlu eder ve izlediğinizde Battlestar Galactica size güzel duygular yaşatır.

Battlestar Galactica Hakkında

Serinin Kaliteli bir yapım olmasının yanında, çok özgün ve köklü bir hikayesi vardır. Kitabı 1978’de Glen A. Larson tarafından yazılmıştır. İlk bölümü 2004’de yayınlanmış olan Battlestar:Galactica dizisi, daha çok fantastik yapımlardan hoşlanan ve astroloji, ufoloji gibi bilim dallarına ilgileri bulunan izleyicilerin beğenebileceği bir dizi. Toplam 4 sezondan oluşan dizi 2009 yılına kadar sürmüştür. Dizinin hikayesinden bahsedecek olursak ; 12 koloni’de yaşayan insanlar, Düşmanları olan Saylonlar ile 40 senedir barış içinde yaşamaktadırlar. Fakat Saylonlar’ın sessizliği bozması ve pis bir saldırı gerçekleştirmesi üzerine, 12 kolonide yaşayan insanların savunma sistemleri ciddi bir şekilde arızalanır. Nüfusun yoğun olduğu bölgelere yapılan nükleer saldırılarla da Saylonlar insanlara büyük bir darbe daha indirir. Saylonlar aslında yıllar önce insanların geliştirip ürettiği yapay zekaya sahip robotlardır, ve üretildikleri zaman yapay zekaları tehlikeli değildi, zekaları yararlı olması için tasarlanmıştı. Ancak zamanla kendi mantık ve iradelerini inşaat ederek insanlara karşı geldiler. Bu sayede ilk insan Saylon savaşı başlamış oldu. Saylonların silah teknolojileri, insanlardan daha gelişmiş durumdaydı. insanlar ağır darbeler alıyorlardı. Savaşın onların aleyhine ilerlediği kesindi. Bu ezici savaş sırasında gmrevi asker taşımak olan Battlestar barış döneminde müzeye çevrilmiş, halka kapalı bazı yerlerinde de askeri eğitimler yapılmıştır. Hikayesi gayet sürükleyici ve güzel, tabi bir başyapıt değil ama, izlenmesi gereken bir yapım.

Oyuncular ve Karakterler

Oyuncu kadrosu aslında gayet iyi ve makul, buyurun oyuncu listesi.

1-Edward James Olmos – William Adama

2-Mary McDonnell – Laura Roslin

3-Katee Sackhoff – Kara “Starbuck” Thrace

4-Jamie Bamber – Lee “Apollo” Adama

5-James Callis – Dr. Gaius Baltar

6-Grace Park – Sharon “Athena” Agathon /

7- Sharon “Boomer” Valerii / Sekiz Numara

Dizi 4 sezon 73 bölümden oluşuyor. Umarım önerdiğim Battlestar Galactica dizisini beğenirsiniz. Diziyi bazı internet sitelerinde bulabilirsiniz. Ne yazıkki dizi Netflix yada Blu Tv’de yok.

Battlestar Galactica’nın trailerlarından biri ;https://youtu.be/TnYsf2Yv8i8

Diğer makalelerimiz

Darksiders Epic Games Store’da Ücretsiz! ;/epic-games-darksiders/

Yazılım meraklıları için en iyi 5 Arduino projesi;/yazilim-meraklilari-icin-en-iyi-5-arduino-projesi/

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 1 Puan: 5]
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı