Teknoloji

Google Shopping Platformu ABD’de Başlatıldı!

Google; Amazonun elinde tuttuğu ve sürekli gelişen e-ticaret alanını ele geçirmek üzere ilk adımını attı. ABD’deki kullanıcılar için yeni alışveriş platformu olan Google Shopping’i kullanıcılara sunmaya başladı. Aralık ayında Hindistan’da  ve Fransa’da deneme amaçlı erişim sağladığı hizmeti geçen yıldan bu yana dünyanın diğer bölgelerinde de görüldü. Yeni arama deneyimi,kullanıcı arabirimi ve yenilenen alışveriş sayfası, çeşitli satıcılardan gelen teklifleri çeşitli kategorilerdeki ürünlerle karşılaştırmak üzere tasarlanmış. Google Shopping deneyimi hem mobil hem de masaüstünde  Progressive Web App (PWA) aracılığıyla sağlanacaktır.

Google Shopping

Google hesaplarına giriş yapan kullanıcılar Google Shopping platformuna erişirse, özellik onları adlarıyla karşılayacak ve kişiye özel öneriler gösterecektir. ABD’de sunduğu servisle birlikte dev şirket ürün stoklama için bir depo inşa etmeye niyetli değiller. Müşterileri Costco ve Target dahil olmak üzere seçkin perakendecilerden oluşan alışveriş sitemi üzerinden yönlendirmeyi planlıyor. Google’ın bu yeni servisinin özelliklerinin daha geniş ölçekte kullanıma sunulmasına ilişkin detaylar şu an açıklanmamıştır. 9to5Google tarafından yayınlanan bilgilere göre Google’ın Express dağıtım hizmetini yeni Shopping servisine entegre etmeyi planladığını gösteriyor.

 

Bazı ürünler perakendeci tarafından önerilen zamanda teslim edemediğinde, kullanıcılar için güzel bir hizmet olan ve müşterilere geri ödeme vaadi veren “Google Garantili Satın Al” seçeneği ile birlikte satılmaktadır. Google, alışveriş platformunu Fransa da dahil olmak üzere birkaç bölgede sınamıştı, ancak şimdi resmi olarak en büyük potansiyel pazarı olan ABD’de sundu. Şu anda ABD dışında piyasaya sürülmemiş olsa da, Fransa’daki platformunu test ettiği gerçeği, Google’ın küresel hedefleri olduğunu bizlere gösteriyor.

 

Sizce Google Amazon’un elinden pastadaki en büyük dilimi alabilir mi?

 

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz diğer yazılarımızıda buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 1 Puan: 5]
Etiketler

Enes Alğan

Merhaba, Ben Enes Alğan.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı