Dizi - Film

En İyi 5 Süper Kahraman Dizisi

 

Süper kahraman çizgi romanları artık çocuklara değil, daha olgun daha yetişkinlere hitap eder hale gelmiş bulunuyor hal böyle olunca bizlerede piyasanın bizim gözümüzde en iyi  süper kahraman dizilerinden bahsetmek düşüyor.

1.The Punisher

1.sırada yer verdiğimiz dizi türkçe karşılığıyla Cezalandırıcı, ailesinin ölümünden sarsılan deniz askeri Frank her sabah kalktığında aynı kabus karısı ve çocukları gözlerinin önünde her gün birdaha öldürülüyor.

İntikam için ant içen Frank’ın aynı zamanda ailesi öldüğü esnasında kafasına isabet eden bir kurşunla yaşıyor olması, onu dahada korkunç dahada acımasız kılıyor.

Frank ailesinin intikamı için herşeyi göze alıcaktır, askeri zekasını göz önünde bulundurursak bu onu herkesten daha avantajlı hale getiricektir.

Ancak Frank’i sarsan yine en yakını olucaktır en yakın arkadaşı…

Devamını sizlere bırakalım spoiler’a girmeden bizim gözümüzde en iyi süper kahraman dizilerinden birisidir.

Bir başka The Punisher tanıtımına burada da yer verdik.

Netflix sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

2. Titans

2. sırada yazdığımıza bakmayın bizim için zirvenin ortağı konumunda olduğunu düşündüğümüz Dc Comics yapımı olan bu dizide Rachel (Raven) isimli çocuğun güçlerinden ve onu kaçırmak isteyenlerden bahsedilmiştir.

Raven’i kaçırmak isteyenlerden birisi, onu yetiştiren annesini öldürür.

Kaçarak şehirlerarası bir otobüse biner ve gittiği şehirde kaçırılcakken Polisler tarafından kurtarılır.

Orada Dick Grayson(Eski Robin) ile karşılaşır Dick bir komiserdir ve kıza yardım eder.

Hikaye geliştikçe ekipleri büyür ve amaçları gelişir, aynı zamanda Doom Patrol karakterlerinide ilk kez Titans dizisinde görmüştük.

Dizi bizim görüşümüzce son zamanların en iyisi diyebiliriz.

Detaylara buradan ulaşabilirsiniz

 3.Arrow

CW yapımı olan Green Arrow isimli Dc karakterini konu alan bu dizi 7. sezonu aktif şekilde şuanda yayınlanmaktadır.

Baş rolde Arrow karakterini Stephen Amell canlandırıyor, gelelim Arrow nasıl Arrow oluyor;

Zengin milyarder Oliver Queen sevgilisinin kız kardeşiyle yat gezisine gider ve sevgilisinin kardeşiyle yakınlaşmalar yaşayan Oliver bir anda ikiside yatın savrulmasıyla irkilirler ve güverteye çıktıklarında yat’ın yarısı parçalanmış ve batmak üzeredirler.

Okyanusun ortasında Babası Robert,Koruması ve Oliver bota yetişmeyi başarsada yeteri kadar erzak olmadığından, korumasını ve kendini öldüren babası Oğlu Oliver’i ölümcül Lian Yu adasında tek başına bırakmış olur.

Oliver Queen, çeşitli zorlu eğitimlerden geçer hayatta kalma savaşı verir bu 5 yıl sürdüğü söylensede 5 yılın tamamı adada geçmemiştir bu sürede gizli bir orduya üye olur Oliver ve ordunun görevleriyle meşgul olur.

Balıkçı teknesiyle ve balıkçılar sayesinde şehire dönen Oliver şehirdeki herşey değişmiştir kendi mezarı dahi yapılmıştır.

Daha sonra altığı üst düzey eğitim sayesinde kullanılmayan bir fabrikaya yerleşir ve babasının isim dolu listesini bulur ve o listedeki insanları temizlemeye ant içer ancak olaylar sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.

Dizinin ilerledikçe derinleşen yapısı ve diğer CW dizilerle olan bağlantısı sizleri içine çekicektir şiddetle tavsiye ediyoruz süper kahraman severlere.

Detaylara buradan ulaşabilirsiniz

4.Dc’s Legends Of Tomorrow

Aslında The Flash ve Arrow’un yan dizisi olarak çıksada dizi son bölümleriyle tahtı almak üzere diyebiliriz.

Dizinin konusuna gelirsek, Gelecekte zaman efendisi olan Rip Hunter yasak olduğu halde evlenir ve çocuk yapar daha sonra zaman efendilerinden kaçan Rip Hunter, Vandal Savage isimli ölümsüz Tiran tarafından karısı ve çocukları öldürülür.

Onu öldürmeye ant içen Rip Hunter, Zaman efendilerinden çaldığı zaman yolcusu gemisiyle geçmişe gider ve bir ekip toplar bu ekibin üyeleri;

Arrow’dan White Canary(Sara Lance),The Atom(Ray Palmer),The Flash’dan Firestorm ikilisi, Heatwawe ve Captain Cold ve son olarak Hawkman ve Hawkgirl yer almaktadır.

Onlara bulundukları zamana hiç bir etkilerinin olmadığını ancak bu Tiranı durdurursalar eğer, isimlerinin birer Efsane olacağından bahseder.

Hawkmen ve Hawkgirl’i yüzyıllardır avlayan Vandal Savage isimli aynı Tiran’dır Hawkmen ve Hawkgirl yüzyıllardır onu yalnızca 1 kez öldürebilmiştir buda Flash ve Arrow ekibinin sayesindedir.

Hawkmen ve Hawkgirl her defasında reenkarnasyon olurlar ve yıllar geçsede güçlerini keşfedip birbirlerini bulurlar ve tekrardan aşık olurlar.

Vandal Savage’de Hawkgirl’e aşıktır bu yüzden bu aşkı engellemek adına onları her defasında öldürür ancak ilk öldüklerinde üstlerine düşen meteor onların sürekli reenkarnasyon içerisine girmelerini sağlar.

Vandal Savage’i öldürmek, adlarını efsaneye çıkarmak için uğraşsalarda Vandal Savage kolay bir rakip olmayacaktır.

İlk sezonu çok ciddi olsada 2,3 ve 4. sezonda komedinin ve aksiyonun harmanlandığı bir yapıt olacaktır.

Her hafta düşmanlarını avlamak hedeflerine ulaşmak adına farklı zaman dilimlerine gidecektirler ve farklı maceralar edinecektirler.

Detaylara buradan ulaşabilirsiniz

 

5.The Flash

The Flash isimli Dc karakterini konu alan bu dizide Barry Allen bir adli tıp uzmanıdır.

Küçük yaşta annesinin gizemli birşey tarafından öldürüldüğünü görür.

Suç, babasının üstüne kalsada Barry babasının suçu olmadığını bilir ve babasının arkadaşı Joe ve kızı Iris ile büyür.

Çocukluğundan beri Iris’den hoşlanan Barry bir türlü açılamaz ve bir gün annesinin ölümünün gizemini çözmek için indiği labaratuvarına şimşek çarpar o şimşek normal bir şimşek değildir.

O şimşek Parçacık Hızlandırıcı deneyinin yanılmasıyla tüm şehrin meta olmasını sağlayan patlamanın bir etkisidir.

Şimşekden sonra hayatta kalan Barry 9 ay komadan sonra eskisinden daha sağlıklı bir şekilde uyanır, ama birşeyler normal değildir artık.

Saniyede kilometrelerce hız yapabilen, koşabilen bir süper kahramana dönüşmüştür.

Ancak işler bu kadar basit değildir, şehirdeki tek meta o değildir ve Star Labs’de arkadaşlarıyla çalışmaya başlayan Barry gün geçtikçe güçlerinde ustalaşır ve annesini öldüren kişiye daha da yaklaşır.

The Flash dizisi eğer bir süper kahraman hayranıysanız size gidebilecek en iyi dizilerden birisi diyebiliriz.

Ancak kötü yorumlara aldırmadan kendinizi diziye vermelisiniz tıpkı bizlerin yaptığı gibi, dizideki gerek fantastik unsurlar gerek duygusal unsurlar olsun sizi diziye bağlayacaktır.

 Detaylara buradan ulaşabilirsiniz

Değerli süper kahraman hayranları bizlerin söyliyecekleri bu kadar okuduğunuz için teşekkür eder, iyi seyirler dileriz. 


Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 1 Puan: 5]
Etiketler

Enes Alğan

Merhaba, Ben Enes Alğan.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı