Mobil

EMUI 10 Tanıtıldı! Huawei Geleceği Telefonları Açıkladı…

Cuma günü Huawei, şirketin gelecek nesil akıllı telefonlarına önceden yüklü gelecek olan EMUI 10 deneyimini ilk bakış etkinliğinde sundu. Şirket, yeni nesil Mate telefonlarının EMUI 10’un kararlı sürümünü ilk kez edineceğini açıkladı. Huawei, EMUI 10’un beta sürümünün 8 Eylül’de piyasaya sürüleceğini ve Huawei P30 serisi telefonların beta sürümüne ilk sahip olacak modeller olacaklarını açıkladı. Huawei’ye göre, EMUI 10 en son yayınlanan 9 sürümüne göre basit bir yükseltme değil aynı zamanda şirket için büyük bir kilometre taşı.

Devam eden Huawei Geliştirici Konferansı sırasında şirketin yeni HarmonyOS’uyla birlikte sunulan EMUI 10, karanlık mod da dahil olmak üzere Huawei akıllı telefon kullanıcıları tarafından uzun zamandır talep edilen bir dizi değişikliği içeren yeni bir kullanıcı arayüzü sunuyor. Şirket, üçüncü taraf geliştiricinin, yalnızca API’yi arayarak Huawei telefonlarındaki karanlık modu kullanmasına izin vereceğini belirtti.

EMUI 10 ayrıca, rengarenk Always-On modu desteği ve yükseltilmiş magazine-lock-screen ile birlikte gelmektedir. Şirket tarafından yayınlanan bir video, EMUI 10 arayüzünün nasıl görüneceğini göstermektedir.

Yeni UI öğelerine ek olarak, Huawei’nin Android Araç Yönetimi – HiCar’ı da getiriyor. Şirkete göre, HiCar 30’dan fazla otomobil üreticisi tarafından destekleniyor ve şu anda 120’den fazla otomobil modeli ile çalışabiliyor. EMUI 10 aynı zamanda çoklu ekran işbirliğine ilişkin yeni yetenekler de sunuyor. Huawei telefonlarının dronlar, televizyonlar, akıllı saatler ve diğerleri dahil olmak üzere diğer cihazlarla sorunsuz bir şekilde iletişim kurmasını sağlayacak.

Performans cephesinde de büyük gelişmeler var. Huawei kullanıcılarına “hızlı ve istikrarlı performans” sunmak istediğini söyledi. Şirket önümüzdeki birkaç gün içinde EMUI 10 hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacak.

Güncellemeye uygun modeller sırasıyla;

● Huawei Mate 20 series

● Huawei Mate X

● Huawei Mate 10 series

● Huawei Mate RS Porsche Design edition

● Huawei P30 series

● Huawei P20 Pro

● Huawei P Smart (2019)

● Huawei Nova 4

● Honor V10 series

● Honor V20 series

● Honor 8X series

● Honor 8C

● Honor 8A

● Honor Magic 2

● Honor Note 10

● Honor Play

Yukarıdaki cihazlara rağmen, aşağıdaki cihazlar da EMUI 10 güncellemesi alabilir:

● Huawei P20 Lite / Nova 3e

● Huawei P Smart+ (Nova 3i)

● Huawei Nova 3

● Huawei Y3 (2018)

● Huawei Y5 series (2018)

● Huawei Y6 series (2018)

● Huawei Y7 series (2018)

● Huawei Y8 series (2019)

● Huawei Y9 series (2019)

 

Ayrıca Huawei, yarın Honor markası altında yeni HarmonyOS tarafından desteklenen ilk akıllı telefonu tanıtacağını açıkladı.

 

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz diğer yazılarımızıda buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 0 Puan: 0]
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu