Dizi - FilmUzay

“Cosmos” Serisi Uzun Bir Aradan Sonra Yeni Sezonu “Cosmos: Possible Worlds” İle Geri Dönüyor

Neil deGrasse Tyson Cosmos Yeni Sezonu “Cosmos: Possible Worlds” ile 9 Mart 2020’de Geri Döneceğini Duyurdu

Neil DeGrasse Tyson, Cosmos dizisinin yeni sezonu olan Cosmos: Possible Worlds’ün çıkış tarihini Twitter üzerinden paylaştı. Cosmos yeni sezonu 9 Mart 2020’de yayınlanıyor.

“Cosmos”, Carl Sagan’ın 80’li yıllarda çok sevilen ve bilimsel belgeseller için bir dönüm noktası olarak kabul edilen Cosmos: A Personal Voyage‘ın devamı niteliğindedir. Bu belgeselin amacı bilim insanlarının çalışmalarını sinematik bir şekilde anlatmakta, kozmostan ve evrenden örnekler vererek uzay-zamanı açıklamaktadır. Carl Sagan’dan sonra sunuculuğu Neil deGrasse Tyson (Carl Sagan’ın eski öğrencisi, astrofizikçi) devralmıştır. Ve dizinin ikinci sezonu “Cosmos: A Spacetime Odyssey” ile seriyi yeni nesle tanıtmıştır.

Dizide Tyson’ın harika anlatıcılığı ve rehberliği ile evrenin en uzak ve ıssız köşelerine yolculuk ediyoruz. Sürükleyici ve bir o kadar da öğretici olan bu belgesel dizi, büyük bir izleyici kitlesine ulaştı. Evrenin tarihi ve işleyişi ile alakalı gerçekten şaşırtıcı bilgiler öğrenirken, bir yandan da bu yolculuğu gerçek hayatta da deneyimlemek istiyoruz. Bu yolculuğun yeni bölümü ise 9 Mart’ta yeniden izleyicisi ile buluşuyor.

Peki yeni sezonda bizi neler bekliyor olacak?

Cosmos yeni sezonu ile 9 Mart 2020’de dönüyor fakat dizide bizi neler bekliyor? Tyson, yeni sezon “Cosmos: Possible Worlds” ile yeniden dizinin anlatıcılığına dönecek. Farklı zaman dilimlerini ve çeşitli uzak gezegenleri keşfetmek için, dizinin sembolü haline gelmiş “Hayal Gemisi” ile zaman ve mekanda yeni bir yolculuğa çıkacak ve bir önceki sezonda da olduğu gibi, bir çok gezegene uğrayacak. Yolculuk evrenin ilk zamanlarından uzak geleceğe doğru. Evrenin, ve tabii ki gezegenimizin, zaman içerisinde nasıl değişimlere uğradığı tasvir edilecek. Bu sezonda dünyanın da ilginç bir gelecek tasviri yer alacak. Ve Tyson, yolculuk sırasında bir noktada 2039 yılı New York şehrine, gelecekte gerçekleşen bir teknoloji fuarı için uğrayacak. Bu sözde “2039 Teknoloji Fuarı” aracılığı ile dizi, gelecek teknolojisi ile ilgili tahminleri, öngörüleri ve fütüristik teknoloji tasarımlarını biz izleyicilerine sunacak.

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 3 Puan: 5]
Etiketler

Yunus Emre Yeşilöz

22 Kasım 1997'de Aksaray'da doğdum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı