Yazılım

Bilişim Alanındaki En Popüler Meslekler

Hepimizin bildiği üzere dünya üzerinde yazılım, robotlar yaygınlaştıkça bilişim sektörüde bir o kadar fazla büyüyor. Tabii bu bilişim sektöründeki meslek çeşitliliğini ve açılan istihdam sayısınıda arttırdı. O meslekleri bir inceleyelim istedim bende. Gelin bakmaya başlayalım.

Web Developer / Designer

Tamamı ile benim görüşüm olarak söyleyeceğim bir şey var ki o da webin yükselişidir. Web yükseliyor arkadaşlar her şey webe dönüyor desktop eskimeye başlıyor bu çok net. E haliyle böyle bir durumda web sitesi geliştiriciliği ve tasarımcılığı için ihtiyaç artıyor. Yapmak biraz zor ama gayet karlı bir iş.

Ağ ve bilgisayar sistemleri yöneticiliği

Bilişim sistemleri, analiz sistemleri her geçen gün gelişirken ve genişlerken elbette ki bu sistemlerin yönetilmesinde bazı uzmanların rol alması gerekmektedir. Bu durum da sistem yöneticiliği gibi bir mesleğin doğmasına yol açmıştır, ve meslekler grubunda yerini almıştır.

Yazılım Mühendisliği Mesleği

Yazılım mühendisliğini anlatmama gerek var mı acaba ya? Yazılımları yapan kişilerin mesleği dünyanın milyarderlerinin çoğunun içinde bulunduğu grup olan yazılımcı ile genelde karıştırılan grup yani. Yazılımcılık ve yazılım mühendisliğinin farkı birinin proje yönetebilme becerisini eğitimle elde ediyor olmasıdır.

 

Ve son günlerin parlayan yıldızı

Veri Analizi ve Bilimi Mesleği

Teknoloji geliştikçe veri güvenliği, reklamlar için ulaşılabilecek kitleler gibi şeyler çok fazla değer kazanıyor. Bu durumda verilerin ve onları analiz eden kişilerin önemini arttırıyor. İleride çok değerlenecek meslekler grubunda demedi demeyin ha şimdiden söyleyeyim.

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 0 Puan: 0]
Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı