OyunWindows

Apex Legends Tüm Dünyayı Kasıp Kavuruyor!

Apex Legends, yeni yılın ilk Battle Royale oyunu. Electronic Arts firmasından 2018 yılında Battle Royale türüne dair hiçbir hamle görememiştik. Yeni yıla bomba gibi başlayan EA Games yeni Battle Royale oyununu açıkladı işte karşınızda Apex Legends incelemesi!

Apex Legend Wallpaper

Titanfall oyunun da yapımcılığını üstlenen Respawn Entertainment, karşımıza bir Battle Royale oyunu ile çıkınca oldukça şaşırdık. Fakat bu normalin aksine birçok özelliği barındıran yeni bir türdü. Normal Battle Royale oyunlarından değildi. Kahramanların hikayeleri olacaktı. Kahramanların özellikleri olacaktı. Abilerine kafa tutacaktı bu oyun. Fortnite ve PUBG oyunlarına çelme takacaktı. Tamamen ücretsiz olacaktı. Sadece PC için değil PS4 ve XBox için de çıkacaktı. Beklenilen her şeyi karşılayan bu yapımın sistem gereksinimleri şöyle;

Minimum Gereksinimler

İşlemci : i3 6300 veya FX 4350

Ekran Kartı : GT 640 veya HD 7730

RAM : 6GB DDR3

DEPOLAMA : 22GB

Diğer: Windows 7 ve üstü (64Bit), DirectX 11 Destekli Kart!

Önerilen Gereksinimler

İşlemci: i5 3570K veya Ryzen 5

Ekran Kartı : GTX 970 veya R9 290

RAM: 8GB DDR3

DEPOLAMA : 30GB

Diğer: Windows 7 ve üstü (64Bit), DirectX 11 Destekli Kart!

Nedir Bu Apex Legends Çılgınlığı

Ücretsiz olmasının yanı sıra oyundaki çeşitlilik nedeniyle twitch ve youtube gibi platformlarda popüler hale geldi. Oyunun içindeki birçok kozmetik eşya ile kahramanlarınızı özelleştirebiliyorsunuz. Her kahraman birbirlerinden oldukça farklı gözüküyor. Mikro ödeme ile kozmetik eşyalara sahip olabildiğiniz gibi ganimet kutularından veya oluşturma gibi seçeneklere de sahipsiniz. 29 Farklı silah ile karşımıza çıkan bu yapım Battle Royale alanındaki çeşitliliği ile de gönlümüzü fethediyor. Öldüğünüz için üzülmeyin işte karşınızda tekrar canlanmak için bir fırsat!

Apex Legends!

Apex Legends, karşımıza bir takım oyunu olarak çıkıyor. Her kahramanın kendine özgü yetenekleri olduğu için seçimleriniz çok önemli olabiliyor. Örneğin; Lifeline isimli kahraman yere düşen oyuncuları %25 daha hızlı kaldırabiliyor. Tamamen ölmüş olan oyuncuları sandıklarındaki kartı alarak tekrar oyuna getirebiliyorsunuz. Tabi bu sistemin avantajlı mı olduğunu kullanıcılar karar vericek. Kalkanlar, silahlar, dronelar, zırhlar, sırt çantaları, ıvır zıvır benim kafam çok karışır oynayamam ben bu oyunu, diyorsanız hiç merak etmeyin. Çok iyi bir öğretici bölüm ile karşımıza gelen yapımda en basit düzeyden, en iyi düzeye olacak şekilde bir eğitim bölümüne ulaşabiliyorsunuz. 

Oyun Biraz Fazla Mı Sistem İstiyor?

Görülen o ki ücretsiz bir rekabetçi oyuna göre fazla aksiyon dolu ve yüksek sistem gereksinimi isteyen bir yapım. Savaş sahnelerin ortalarında PS4 ve Xbox gibi platformlarda ufak tefek takılmalar olsa da genelinde akıcı bir oyun deneyimi sunuyor. Fakat PC tarafında ülkemizin şartlarında ortalama bir bilgisayar istediği kesin. Zaman içinde optimizasyon yamaları ile karşımıza çıkabilirler. 

72 Saat içinde 10 Milyon!

PUBG gibi oyunların 6 ay veya daha uzun sürede ulaşmış olduğu kullanıcı sayısına 72 saat gibi kısa bir sürede ulaşan bu yapım, rekabet ortamını yakalamış durumda.

İşte Oyunun CEO’sunun attığı 10 milyon kullanıcı teşekkür tweeti!

Sadece Origin platformunda olması ile de Epic Games Store ve Steam ile ilgili çok değişik iddiaları peşinde getiren yapımı aşağıdaki talimatlar ile indirebilirsiniz.

Apex Legends Nasıl İndirilir!

Origin, platformunda ücretsiz olarak bulabilirsiniz. Buraya tıklayarak Origin indirebilirsiniz.

Hesabınızı açtıktan sonra buraya tıklayarak oyununuzu indirebilirsiniz.

İndirme işlemi bittikten sonra ücretsiz olarak oyuna giriş yapabilirsiniz.

 

Apex Legends ile ilgili sizin görüşleriniz nelerdir bize yorum bölümünde belirtmeyi unutmayın. – Kodportali.com

 

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 0 Puan: 0]
Etiketler

Enes Alğan

Merhaba, Ben Enes Alğan.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı