Oyun

2020 Yılı Oyuncular İçin Harika Bir Yıl Olacak!

Oyun sektörü gün geçtikçe büyüyor ve gelişiyor. Her sene yeni yapımlar için daha fazla para harcanıyor. Oyun stüdyolarının çalışmaları büyüyor. Günbegün oyun teknolojileri gelişmekte ve bunun etkisiyle beraber 2020’de yeni nesil son teknoloji oyunlar göreceğiz. Önümüzdeki dönemlerde, yılının en iyi oyunlarından olan yapımların devamını ve yeni başlanan serileri oynayacağız. 2020 oyuncular ve yapımcılar için harika bir yıl olacak. Çünkü süratle gelişen yazılım teknolojisi yeni yolların önünü açıyor. Kısacası 2020’de oyuncular olarak pek açlık çekmeyeceğiz.

“2020’de bizi bekleyen oyunlar ve konsollar” listesine geçecek olursak listenin başını Sony‘nin çektiğini görebiliriz. Bu da tüm oyuncuları heyecanlandıran bir durum kesinlikle. Aslında bu başlı başına 2020’nin harika geçeceğini hissetmemize neden olan bir olay. Bunundışında birkaç neden daha var bunlardan biri, yeni gelecek oyun konsolları…

Microsoft yapımcılığındaki Xbox’un yeni oyun konsolu X serisi 2020’de kesin olarak çıkışına yapacak. Buda belki yeni tür oynanışlar yada yeni oyun türleri görmemize neden olabilir. Xbox satışlarınında artacağı kesin.

Sony’nin yapımcılığındaki PlayStation içinse bazı haberler var fakat 5. konsolun 2020’de çıkacağına dair kesin bir bilgi yok. İnternetteki bilgilere ve insanların yorumuna bakılır ise 2020’nin 3. yada son çeyreği, bu tarihler olmaz ise 2021’in ilk aylarında konsolu göreceğiz. Fiyatının PS4 ile aynı, yani 500$ olacağı söylensede konsol ülkemizde 3000₺‘den daha pahalı olacak gibi.

Konsollar ile ilgili haberleri size ulaştırdığımıza göre şimdi “oyunlar” listesine geçebiliriz.

2020 Oyun Listesi

1– Cyberpunk 2077 – 16 Nisan 2020

Listemizde belirli bir sırayla gitmeyeceğiz. Sırasıyla oyunları tanıtıp, değerlendireceğiz.

Polonyalı oyun geliştirici CD Projekt RED‘in yeni yapımı CyberPunk 2077 listemizin ilk oyunu…

İlk duyurusu 2012 yılında yapılan oyun, uzun süredir bekleniyordu. Bu 8 senelik dönemde CD Projekt RED’in ana odağındaki oyun oldu.

Oyun SiberPunk bir dünyada geçen, hikayeli RPG türünde bir yapım. E3‘de gösterilen tanıtım videolarından oyunun Fpp ( birinci şahıs kamerası) olacağı görülüyor. Açık bir dünyası olacağı da yapımcının açıklamalarından.

Oyun gerçekten özlenen RPG sistemini tam olarak uygulamışa benziyor. Yaptığımız her seçim oyun sırasında bazı taşları değiştirecek, yani hikayede gidişatını biz belirleyeceğiz.

Oyunda yönettiğimiz paralı asker V‘yi istediğimiz gibi özelleştirebileceğiz, buda kesinlikle güzel bir detay.

CyberPunk 2077’nin Hikayesi

V adındaki karakterimiz ile daha fazla para kazanmak adına bazı görevler alıyoruz. Bu işlerin çok temiz olmamasından dolayı başımız biraz belaya giriyor.

Oyunda çok fazla detay var. Karakterimizin bir çok şeyini değiştirebileceğiz. Kıyafetler, yetenekler, silahlar, bazı ekipmanlar… Buda oyuna çeşitlilik getirecek ve oynanıştan daha fazla zevk almamızı sağlayacak.

CyberPunk 2077’nin sistem gereksinimleri

Oyun Ps4 ve Xbox için geliştirilirken, insanlar oyun Pc’ye çıkacağı zaman nasıl bir sistem istediğini bilmek istiyor. E3′de gösterilen GamePlay’de oyunu çalıştıran Sistemin, sistem özellikleri oyunculara sunuldu, fakat oyun hala geliştirilmekte olduğundan bu sistem gereksinimleri önümüzdeki aylarda geçerli olmayabilir.

  • Core i7-8700K 3.70Ghz işlemci
  • G.Skill Ripjaws V 2x16GB 3000Mhz CL15 bellek
  • ASUS ROG Strix Z370-I Gaming anakart
  • NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti ekran kartı
  • Samsung 960 PRO 512GB M.2 PCIe sabit disk
  • Corsair SF600 600W güç kaynağı

CyberPunk 2077 Trailer Link : https://youtu.be/LembwKDo1Dk

2-The Last Of Us Part 2 : 2020’nin İlk Çeyreği

İlk oyunun üzerinden 5 sene geçti ve her sene oyunculara daha fazla heyecan kattı. Naughty Dog yapımcılığındaki oyun 2019 E3‘de duyuruldu. Firmanın en iyi oyunu olarak kabul ediliyor. ayrıca çoğu kişi için gelmiş geçmiş en iyi hikaye anlatımına sahip oyun. Gamer’ların 2. oyun için bu kadar heyecanlı olmasının nedeni bu…

The Last Of Us Part 2 Hikayesi

Genel olarak ilk oyundaki hikaye devam edecek. Hikaye ile ilgili çok detay bulunmasada yüzlerce teori var tabiki. Bunlardan bazıları Joel’un öldüğü yönünde, ilk oyunun sonunda ateşböcekleri (FireFly) tarafından öldürüldüğü Trailer’da da Ellie‘nin Joel‘u hayal ederek düşlerinde onunla konuştuğuydu. Bu teorilerin ne kadar doğru olduğunu oyun çıkışını yapınca göreceğiz. Fakat bir Gamer olarak Joel gibi bir karakterin ölmesini asla istemem.

The Last Of Us Part 2 Trailer Link ; https://youtu.be/qPNiIeKMHyg

3-Dying Light 2 : 2020’nin İkinci Çeyreği

E3 2019 gösterilen oyunlardan biride Dying Light 2‘ydi. Büyük bir kesim tarafından beklenilen bir oyundu. Türk oyuncuların dikkatini, oyun içindeki kurgusal şehirin isminden, Harran‘dan çekmişti.

Dying Light 2 Oynanış Öğeleri

2020’nin ikinci çeyreğinde bizimle buluşacak Dying Light 2, ilk oyunun üzerine koyarak ilerlemiş durumda. Parkur mekanikleri ve RPG öğeleri daha da geliştirilmiş, yeni çıkan oyunlarda moda olmaya başlayan, hikaye çizgisini kendimizin belirlediği bir sistem mevcut oyunda. ister barbar bir parkurcu, ister isek barışçıl bir halk kahramanı olabileceğiz oyunda…

Dying Light 2 Trailer ; https://youtu.be/p5-0nHwxriE

4-Ghost Of Tsushima

Sucker Punch ve Sony iş birliğiyle yapılan Ghost of Tsushima bize uzak doğu esintileri getiren yakın dövüş odaklı , Tpp bir aksiyon oyunu. Son E3’de duyurulan oyunun 2020’de çıkıp çıkmayacağı belli değil, fakat çoğu insan tarafınca çıkacağı kesin gözüyle bakılıyor.

Yayınlanan Trailer’lara bakılırsa derin bir hikaye ve keskin karakterler bizi bekliyor.

Kesinlikle uzun zamandır çıkmayan derin ve bol aksiyonlu bir yapım, oyunlarda çok görmediğimiz uzak doğu esintilerinide içinde barındırıyor. 2020’de oynayacağımız en iyi oyunlardan biri olacak.

5-Watch Dogs Legion – 6 Mart 2020

Watch Dogs 2′nin güzel temelleri üzerine geliştirilen Watch Dogs Legion bir hikayesi olsada genel olarak Online ağırlıklı bir oynanışta. Yeni gelecek mekanikler ve özelliklerle oynanış daha zengin kılınacak.

Oyunun Mekanikleri

Oyun genel olarak bir hacker’lık oyunu. Bunun üzerine çok gidilmiş ve ilk oyunlarda bulunan Hack sistemine bazı özellikler daha katmışlar. Animasyonlar güncellenerek, görsel açıdan başarı yakalanmaya çalışılmış. Yakın dövüşe getirililen animasyon ve kombolarla daha heyecanlı çatışmalar yaşayacağız. Son olarak eklenen mekanik, Sınıf sistemi… Bu sistem oynanışa daha çeşitlilik katacaktır.

Yeni gelen diğer özelliklerden biride, karakter özelleştirmeye getirilen yenilikler.bu tam bir mekanik olmasada güzel bazı detaylardan biri. Son olarak eklenen en büyük güncellemelerden biri araba büyüklüğündeki drone’lar. Başlı başına bir mekanik olmasada büyük bir eklenti.

Watch Dogs Legion Trailer ;https://youtu.be/Zi8k4KGyW6o

5-Marvel Avengers- 20 Mayıs 2020

Cyristal Dynamics ve Eidos Montreal birliğiyle geliştirilen oyunun, yayımcılığını Square Enix üstlenmiş durumda. Tam olarak Gameplay videosu gösterilmemiş olsada, God Of War tarzı bir oynanışa sahip olacağı kesin. Oyun çıkışını yaptığında içinde 5 karakter barındıracak, ardından yeni gelecek güncellemelerle karakter sayısı arttırılacak.

Marvel Avengers Game Trailer ;

6- Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – 31 Mart 2020

Hardsuit Lab tarafından geliştirilen ve ilk oyunun 2004 yılında yayınlandığı Vampire: The Masquerade – Bloodlines, E3 2019’da sunulan fragmanıyla oyuncuları şaşırttı. Tam 16 senelik arada, oyunun fazlaca geliştiği ortada.

Oyun çok popüler sayılmadığından dolayı E3 2019’da duyurulan oyunlar arasında sönük kalmış durumda. Fakat bu oyunun kötü olacağı anlamına gelmiyor. Oyunu bekleyen kesim gün geçtikçe büyüyor.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Trailer;https://youtu.be/G9YWlMNSXsQ

7-Final Fanstasy VII Remake – 3 Mart 2020

Listemizin 6.oyunu Final Fanstasy VII Remake, Square Enix’in 1997’de yılında piyasaya sürdüğü yapım. O zamanlar oyun piyasasının efsanelerinden olmayı başarmıştı. 2020’de gelecek olan Remake, bir kesim tarafından heyecanla beklerken, bir kısımda bu tür eski oyunların yeniden yapımlasını istemiyor. Bana kalırsa zamanının efsanesini olan Ff VII‘yi günümüz teknolojisinde de oynamak güzel olur.

Oyun, sıradan Final Fantasy lezzetini günümüz teknolojisiyle birleştirecek. Animasyonlar, Yakın dövüş, karakter modellemeleri, mekanlar tekrardan yapılacak. Final Fantasy VII adıyla çıkacak olsada , oyun yeniden yapılacak.

Final Fanstasy VII Remake Trailer :https://youtu.be/Z3xSGv3Hfio

8-Gods & Monsters – 25 Şubat 2020

Ubısoft geliştiriciliğindeki oyun yayınlanan fragmanıyla çoğu oyuncu tarafından konuşuldu. Zelda’dan esinlenilmiş olduğu kesin. Hakkında çok bir şey bilmesekte, şahsen Zelda‘yı seven insanların, oyunu beğeneceği kanaatindeyim.

Makalemiz ikinci Bölümüyle Devam edecektir.

Mount&Blade BannerLord Sistem Gereksinimleri ;/bannerlord-sistemgereksinimleri/

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 2 Puan: 5]
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı