Oyun

2020 Oyuncular İçin Harika Bir Yıl Olacak II

İlk makaleye( 2020 Oyuncular İçin Harika Bir Yıl Olacak ) koymadığım ve insanların gözünün aradığı oyunları ikinci makaleme ekliyorum. Mount & Blade II: Bannerlord…

1 – Mount&Blade II : BannerLord – 30 Mart 2020

Biz Türk oyuncular tarafından senelerdir beklenen bir oyun kendisi. Oyunla ilgili her şeyi biliyoruz zaten… Mekaniklerinin, savaş sisteminin ne kadar iyi olduğunu biliyoruz.

Oyun TaleWorlds tarafından uzun süredir geliştiriliyordu. Farklı mekanikler ve oynanış özellikleri geliştiilip değişti, yeni bir harita, yeni grafikler, NPC konuşma sisteminde geliştirmeler oldu. Büyük emekler sonucumda oyun Mart 2020’de türk oyunculara ve tüm dünyaya sunulacak. Benim şahsi görüşüm en iyi ortaçağ, yakın dövüş oyunlarından biri olacağı yönünde.

Oyunu fiyatı ile ilgili bir açıklama hapılmış durumda değil. Oyun Steam üzerinden çıkışını yaptığında herşeyi göreceğiz.

Mount&Blade BannerLord GamePlay Link; https://youtu.be/pv2qb66PbUg

Sistem Gereksinimleri

Yazarlarımızdan birinin yayınlamış olduğu Mount&Blade BannerLord Sistem Gereksinimleri makalesine bakabilirsiniz.

Link ; /bannerlord-sistemgereksinimleri/

2- Ori and the Will of the Wisps – 11 Şubat 2020

Oyun Xbox üzerinden GamePass‘e 11 şubat’da çıkacak. Yapımcısı Moon Studıos ve yayıncısı Microsoft olan oyun, derin bir hikaye sunuyor bize. E3 2017,2018 ve 2019’da sunulan Trailer’ları sayesinde oyun hakkınca fazlaca bilgi elde ettik.

Oyunun Hikayesi ve Oynanışı

Oyun platform tarzında yapılmış bir yapım. Gennelikle devasa Boss’lardan kaçmaya çalıştığımız bir oynanış var. Boss’lardan kaçmakla kalmayıp gerektiğinde onlara saldırıyoruz. Oyun içi görseller çok iyi dizayn edilmiş. Her Boss birbirinden farklı tasarlanmış, Boss’ların skilleri, özellikleri, dış görünüşü hepsi birbirinden farklı.

Buda oynanışa çeşitlilik getiriyor, 3D Platform oyunları sevenler için harika bir alternatif, çıkmasına da çok zaman kalmadı…

3-Halo Infinite 2020’nin 4.çeyreği

Uzun yıllardır beklenen Halo’nun yeni oyunu, çarpıcı Trailer’ı ile etkileyici bir haber verdi. Tam olarak bilmesekte 2020’nin sonlarına doğru çıkacağı kesin.

Çarpıcı Trailer; https://youtu.be/MBb88gLmJZY

4- Minecraft Dungeon 2020 – ikinci çeyrek

Minecraft‘ın geliştiricisi Mojang tarafından Microsoft‘a satılan oyun, birden patlamasıyla yüksek bir meblaya satın alınmıştı.

Microsoft oyunu satın almasıyla güzel bir yol izledi ve Minecraft ismi altında çıkacak yeni yapımşardan biride Minecraft Dungeon..

Oyun Minecraft grafikleriyle oluşturulmuş izometrik kamera açısı kullanan, adından da anlaşılacağı şekilde Dungeon’larda canavar kesip level atladığımız ve skill açtığımız, etraftan malzeme topladığımız bir yapım. Ben biraz Diablo ‘nun oynanışına benzettim, fakat Diablo kadar ünlü olacağını sanmıyorum.

Minecraft Dungeon Gameplay Trailer ; https://youtu.be/UMENKSqC7HA

5 – Call of Duty Black Ops 5 – 2020 ‘nin Dördüncü Çeyreği

Çıkacağı kesin gözüyle bakılan oyun için hiçbir Trailer yada oynanış videosu yayınlanmadı. Sadece ortalıkta dolaşan bazı iddialar oyunu. Çıkacağını doğruluyor.

Bizim tahminizce yeni oyun, eski Black Ops oyunlarından çokta farklı olmayacaktır

Diğer Makalelerimiz ;

Mount&Blade Bannerlord Sistem Gereksinimleri

/bannerlord-sistemgereksinimleri/

Oylamak için tıklayınız :
[Toplam: 2 Puan: 3]
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı